Městys Olbramovice

oficiální stránky městyse
Městys Olbramovice

Poděkování všem, kteří mohli a pomohli

V této nelehké době pandemie COVID 19  bych Vám chtěla sdělit i pozitivní informace.

Dne 18. 3. 2020 vláda schválila povinnost zakrývat si ústa i nos na veřejných místech a z toho vyplynula myšlenka a následně i realizace šití ochranných roušek u nás v městysi.  Z rozpočtu městyse byly nakoupeny látky ze 100 % bavlny a další šicí potřeby. Do této bleskové akce se v první vlně zapojili  všichni zaměstnanci Městyse Olbramovice, kteří připravili a roznesli roušky občanům ve věku nad 65let.

Na druhé vlně se podíleli i dobrovolníci z řad občanů. Tito do výsledného díla přispěli materiálem, přípravou, šitím a následně i pomocí při kompletaci. Takto celkem vzniklo cca 770 ks ochranných pomůcek. Rozděleny byly v počtu 250 ks občanům Olbramovic, 70 ks nemocnici Ivančice, 130 ks nemocnici ve Znojmě, 50 ks Oblastní charitě Znojmo, 60 ks Domovu  pro seniory se zvláštním režimem ve Skalici, 60 ks na dětskou onkologii v Brně,  150 ks do různých zdravotnických zařízení v Brně. Každé předání roušek bylo vřele přijato s velkým poděkováním.

Ráda bych Vám všem jménem obdarovaných zdravotnických zařízení i Městyse Olbramovice vyslovila velké díky za Vaši pomoc, která slouží dobré věci a chrání nás všechny…..

Mile mě vždy překvapilo, když  mi  byla nabídnuta pomoc nebo již byly doneseny hotové výrobky. V tu chvíli jsem byla utvrzena v tom, že to má smysl, a že mám kolem sebe tak úžasný lidičky, kteří se navzájem nenechají na holičkách.

Díky za vše. Společně to vše zvládneme.

Jana Šidlová – účetní Městyse Olbramovice

rousky_904198301.jpg