Olbramovice 23

Datová schránka: xunbz5k

mr light 336x280

Vážení občané,

zjistili jsme informaci o tom, že se na Leskouně v prostoru skladovacích ploch kamenolomu „v tichosti“ připravuje stavba areálu výrobny stavebních hmot. Jedná o asfaltovnu, která by měla mít plánovanou maximální kapacitu výroby až 200 tisíc tun živičných směsí ročně a součástí areálu bude také recyklační linka stavebních hmot, jejíž roční kapacita bude také ve vyšších desítkách tisíc tun ročně. Jsme přesvědčeni o tom, že tato výroba výrazně ovlivní kvalitu života nejen v rodinných domech na Rakšickém nádraží sousedících s budoucím areálem, ale také ve všech obcích přilehlých k.ú. Olbramovice a na dopravních trasách. Zástupci obcí mikroregionu Moravskokrumlovsko vyslovili na členské schůzi, konané 28. 11. 2022 v Kubšicích, svůj nesouhlas se stavbou, také vážnou obavu nad ohrožením životního prostředí a považují za zásadní, aby došlo k pečlivému prověření všech dodaných podkladů pro realizaci výstavby areálu. Nesouhlas se stavbou vyslovilo také zastupitelstvo městyse Olbramovice.

Pokud chcete vyslovit svůj nesouhlas s touto stavbou, můžete svůj podpis připojit na podpisový arch pod petici, se kterou Vás navštíví zastupitelé a zaměstnanci  městyse Olbramovice. Osobně Vás přímo ve Vašich domovech oslovíme od 2. ledna až do 9. ledna 2023. Po tomto datu bude možné petici podepsat v kanceláři Úřadu městyse v běžné pracovní době.

Soubory ke stažení:
File
Download this file (Moravskokrumlovsko_-_PETICE.pdf)Moravskokrumlovsko_-_PETICE.pdf

cp logo index

BLOND1

ids jmk

logo krizport

logo1 offic

Znak

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.