kontakt

 

Městys Olbramovice

Olbramovice 23

671 76 Olbramovice

 

+420 515 336 114

ouolbramovice@volny.cz

Datová schránka: xunbz5k

 

IČ: 00293270

DIČ: CZ00293270

 

mr light 336x280

Olbramovice

Městys
Olbramovice

Vyhledávání

kontakt

 

Městys Olbramovice

Olbramovice 23

671 76 Olbramovice

 

+420 515 336 114

ouolbramovice@volny.cz

Datová schránka: xunbz5k

 

IČ: 00293270

DIČ: CZ00293270

 

mr light 336x280

Oznamujeme, že volby do ZO se konají tento pátek a sobotu.
V pátek 23. září 2022 bude otevřena volební místnost v obřadní místnosti úřadu městyse od 14 do 22 hodin.
sobotu 24. září budou volby probíhat od 8 do 14 hodin.

Oznamujeme občanům, že v pondělí 26. září bude kancelář matriky na úřadu městyse z důvodu čerpání dovolené uzavřena. Uzavřena bude také obecní knihovna.

Odbor sociálních věcí poskytuje poradenství a nápomoc při řešení obtížných životních situací. Sociální práce hledá způsoby, jak člověku pomoci překonat problémy, na které sám nestačí, případně zmírnit dopady sociálního vyloučení, zdravotního postižení, náhlé krizové situace apod. Více informací – viz leták.

Další informace se týká brněnské pobočky Bílého kruhu bezpečí, na kterou se mohou obrátit oběti trestných činů. Více informací – viz leták.

Soubory ke stažení:
File
Download this file (Informace ČTÚ.pdf)Informace ČTÚ.pdf

Městys Olbramovice si dovoluje upozornit vlastníky pozemků, že vzhledem k tomu, že obnovou katastrálního operátu na podkladě výsledků Komplexních pozemkových úprav s nabytím právní moci v roce 2021 došlo ke změně okolností rozhodných pro vyměření daně z nemovitostí (např. změna výměry pozemku nebo parcelních čísel), jsou vlastníci v tomto případě povinni dle § 13a odst. 1 zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitostí, ve znění pozdějších předpisů podat daňové přiznání místně příslušnému finančnímu úřadu v termínu do 31. ledna roku 2022.

Současně Vás upozorňujeme, že v případě, kdy daňové přiznání podáte po uplynutí termínu k podání nebo je nepodáte vůbec, vzniká Vám povinnost uhradit pokutu za opožděné tvrzení daně dle § 250 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů, která činí nejméně 500,- Kč a další případné sankce.

Daň z nemovitých věcí lze zaplatit i elektronicky z pohodlí domova s využitím online finančního úřadu.

VÝBĚR DAŇOVÝCH PŘIZNÁNÍ K DANI Z NEMOVITÝCH VĚCÍ V ROCE 2022

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj sděluje, že stejně jako v roce 2021, budou jeho pracovníci i v době výběru daňových přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2022 v průběhu ledna a na počátku února k dispozici občanům - poplatníkům daně z nemovitých věcí - a budou připraveni
- telefonicky zodpovědět veškeré dotazy týkající se daně z nemovitých věcí,
- spojit volající přímo na pracovníky spravující jejich daňovou povinnost, nebo
- pomoci s vyplněním daňového přiznání, přičemž se s poplatníkem dohodnou na formě pomoci, a to v takové míře, aby nebyla nutná návštěva finančního úřadu, nebo jeho územního pracoviště, respektive aby bylo možné přiznání poslat poštou, elektronicky prostřednictvím daňového portálu, případně je podat prostřednictvím sběrného boxu. Viz níže leták s kontakty k telefonickému řešení.

Policie České republiky varuje občany před různými podvodníky na internetu. V současné době občané běžně komunikují pomocí mobilních telefonů nebo počítačů přes různé sociální sítě a aplikace. Aby toto počínání bylo bezpečné, je nutné dodržovat několik důležitých pravidel:

-         chraňte si své soukromí a nesdělujte své osobní údaje

-         neprozrazujte tyto údaje ani o dalších lidech

-         nikdy nesdělujte žádné PIN kódy, bezpečnostní kódy, ověřovací kódy nebo hesla

-         nikdy neposílejte fotografie své platební karty či osobních dokladů

-         nebuďte na internetu příliš důvěřiví, ne všechno, co se tam píše je pravda a ne všichni uvádějí svoji pravou identitu

-         nenechte s sebou manipulovat, buďte opatrní, obezřetní a nedávejte podvodníkům šanci

-         pokud se cítíte napadeni či ohroženi, neváhejte a svěřte se někomu, komu důvěřujete, případně se obraťte na Policii České republiky.

cp logo index

BLOND1

ids jmk

logo krizport

logo1 offic

logo1 offic

Městys Olbramovice

Znak

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.

Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o použití cookies