kontakt

 

Městys Olbramovice

Olbramovice 23

671 76 Olbramovice

 

+420 515 336 114

ouolbramovice@volny.cz

Datová schránka: xunbz5k

 

IČ: 00293270

DIČ: CZ00293270

 

mr light 336x280 

Olbramovice

Městys
Olbramovice

Vyhledávání

kontakt

 

Městys Olbramovice

Olbramovice 23

671 76 Olbramovice

 

+420 515 336 114

ouolbramovice@volny.cz

Datová schránka: xunbz5k

 

IČ: 00293270

DIČ: CZ00293270

 

mr light 336x280 

Společnost ČEZ a.s., zřídila pro občany kontaktní místo na pobočce České pošty.

S čím vám mohou pomoci:  

  • Pomůžeme s novým připojením nemovitosti na dodávku elektřiny a plynu
  • Zajistíme přepis energií na nového majitele nebo nájemce
  • Vyřídíme změnu distribuční sazby 
  • Zařídíme přechod k nám od jiného dodavatele

Samozřejmě rádi poskytneme bezplatné poradenství a nezávaznou cenovou nabídku. 

Kdy nás na naší pobočce zastihnete?  

Pondělí:           09:00 – 12:00     12:30 - 17:30

Úterý:             09:00 – 15:00 

Středa:            09:00 – 12:00     12:30 - 17:30 

Čtvrtek:           09:00 – 15:00      

Pátek:              09:00 – 15:00 

ČEZOtevírací doba a kontakt

Policie České republiky varuje občany před různými podvodníky na internetu. V současné době občané běžně komunikují pomocí mobilních telefonů nebo počítačů přes různé sociální sítě a aplikace. Aby toto počínání bylo bezpečné, je nutné dodržovat několik důležitých pravidel:

-         chraňte si své soukromí a nesdělujte své osobní údaje

-         neprozrazujte tyto údaje ani o dalších lidech

-         nikdy nesdělujte žádné PIN kódy, bezpečnostní kódy, ověřovací kódy nebo hesla

-         nikdy neposílejte fotografie své platební karty či osobních dokladů

-         nebuďte na internetu příliš důvěřiví, ne všechno, co se tam píše je pravda a ne všichni uvádějí svoji pravou identitu

-         nenechte s sebou manipulovat, buďte opatrní, obezřetní a nedávejte podvodníkům šanci

-         pokud se cítíte napadeni či ohroženi, neváhejte a svěřte se někomu, komu důvěřujete, případně se obraťte na Policii České republiky.

Vážení občané,

 zjistili jsme informaci o tom, že se na Leskouně v prostoru skladovacích ploch kamenolomu „v tichosti“ připravuje stavba areálu výrobny stavebních hmot. Jedná o asfaltovnu, která by měla mít plánovanou maximální kapacitu výroby až 200 tisíc tun živičných směsí ročně a součástí areálu bude také recyklační linka stavebních hmot, jejíž roční kapacita bude také ve vyšších desítkách tisíc tun ročně. Jsme přesvědčeni o tom, že tato výroba výrazně ovlivní kvalitu života nejen v rodinných domech na Rakšickém nádraží sousedících s budoucím areálem, ale také ve všech obcích přilehlých k.ú. Olbramovice a na dopravních trasách. Zástupci obcí mikroregionu Moravskokrumlovsko vyslovili na členské schůzi, konané 28. 11. 2022 v Kubšicích, svůj nesouhlas se stavbou, také vážnou obavu nad ohrožením životního prostředí a považují za zásadní, aby došlo k pečlivému prověření všech dodaných podkladů pro realizaci výstavby areálu. Nesouhlas se stavbou vyslovilo také zastupitelstvo městyse Olbramovice.

Pokud chcete vyslovit svůj nesouhlas s touto stavbou, můžete svůj podpis připojit na podpisový arch pod petici, se kterou Vás navštíví zastupitelé a zaměstnanci  městyse Olbramovice. Osobně Vás přímo ve Vašich domovech oslovíme od 2. ledna až do 9. ledna 2023. Po tomto datu bude možné petici podepsat v kanceláři Úřadu městyse v běžné pracovní době. 

Soubory ke stažení:
File
Download this file (Moravskokrumlovsko_-_PETICE.pdf)Moravskokrumlovsko_-_PETICE.pdf

Odbor sociálních věcí poskytuje poradenství a nápomoc při řešení obtížných životních situací. Sociální práce hledá způsoby, jak člověku pomoci překonat problémy, na které sám nestačí, případně zmírnit dopady sociálního vyloučení, zdravotního postižení, náhlé krizové situace apod. Více informací – viz leták.

Další informace se týká brněnské pobočky Bílého kruhu bezpečí, na kterou se mohou obrátit oběti trestných činů. Více informací – viz leták.

Soubory ke stažení:
File
Download this file (Informace ČTÚ.pdf)Informace ČTÚ.pdf

Městys Olbramovice si dovoluje upozornit vlastníky pozemků, že vzhledem k tomu, že obnovou katastrálního operátu na podkladě výsledků Komplexních pozemkových úprav s nabytím právní moci v roce 2021 došlo ke změně okolností rozhodných pro vyměření daně z nemovitostí (např. změna výměry pozemku nebo parcelních čísel), jsou vlastníci v tomto případě povinni dle § 13a odst. 1 zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitostí, ve znění pozdějších předpisů podat daňové přiznání místně příslušnému finančnímu úřadu v termínu do 31. ledna roku 2022.

Současně Vás upozorňujeme, že v případě, kdy daňové přiznání podáte po uplynutí termínu k podání nebo je nepodáte vůbec, vzniká Vám povinnost uhradit pokutu za opožděné tvrzení daně dle § 250 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů, která činí nejméně 500,- Kč a další případné sankce.

Daň z nemovitých věcí lze zaplatit i elektronicky z pohodlí domova s využitím online finančního úřadu.

VÝBĚR DAŇOVÝCH PŘIZNÁNÍ K DANI Z NEMOVITÝCH VĚCÍ V ROCE 2022

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj sděluje, že stejně jako v roce 2021, budou jeho pracovníci i v době výběru daňových přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2022 v průběhu ledna a na počátku února k dispozici občanům - poplatníkům daně z nemovitých věcí - a budou připraveni
- telefonicky zodpovědět veškeré dotazy týkající se daně z nemovitých věcí,
- spojit volající přímo na pracovníky spravující jejich daňovou povinnost, nebo
- pomoci s vyplněním daňového přiznání, přičemž se s poplatníkem dohodnou na formě pomoci, a to v takové míře, aby nebyla nutná návštěva finančního úřadu, nebo jeho územního pracoviště, respektive aby bylo možné přiznání poslat poštou, elektronicky prostřednictvím daňového portálu, případně je podat prostřednictvím sběrného boxu. Viz níže leták s kontakty k telefonickému řešení.

cp logo index

BLOND1

ids jmk

logo krizport

logo1 offic

logo1 offic

Městys Olbramovice

Znak

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.

Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o použití cookies